Pokoje

Cazov

Počet lůžek
1
1
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ne
Poschodí
1. patro

Pokoj Cazov se nachází v patře, vede sem vnitřní schodiště. Je tvořen předsíní a ložnicí s manželskou postelí a dalším odděleným jednolůžkem. Pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou do klidného átria.

V roce 1727 byla knížetem Adamem Františkem ze Schwarzenbergu povolena další výstavba osad ve vimperském panství. Takovými osadami byly také Horní a Dolní Cazov. Pozemky pro tyto nové osady byly vyměřeny významným knížecím zeměměřičem Petrem Kašparem Světeckým. O několik let později již na pravém břehu řeky Řasnice začaly vyrůstat první domy – osada Dolní Cazov. V roce 1875 byla v Dolním Cazově vystavěna také kaple Panny Marie s krásným osmibokým půdorysem. Obec Dolní Cazov sestávala z roubených stavení podobných těm bavorským. V roce 1930 měla vesnice Dolní Cazov 25 domů s celkem 134 obyvateli. Po druhé světové válce a po vysídlení německých obyvatel byla vesnice Dolní Cazov ještě krátce osídlena. V roce 1951 vznikla podél státní hranice tzv. železná opona, zdejší obyvatelé byli vystěhováni a osada zbořena. Dne 31. května 1955, dorazila na místo kolona automobilů. Dorazivší muži vyložili náklad sudů s benzínem, kterým polili kapli i dosud stojící selská stavení kolem a všechno zapálili. Podobný osud jako Dolní Cazov měla také vedlejší vesnice Horní Cazov.

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka