Pokoje

České Žleby

Počet lůžek
1
1
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ano
Poschodí
přízemí

Pokoj České Žleby se nachází v přízemí. Sestává z předsíňky a ložnice s manželskou postelí a odděleným jednolůžkem. Možnost přistýlky pro 1 dospělého či umístění dětské postýlky. Má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou do zahrady.

Pokoj dostal název po historické osadě České Žleby. První písemné zmínky o této vesnici na Zlaté stezce pocházejí z počátku 18. století. Podle nich byla osada založena knížetem Janem Křišťanem Eggenbergem a původně se jí říkalo Česká Koryta či České Trouby. Název dostala podle vydlabaných koryt, žlebů, na kterých se zde napájeli soumaři putující po Zlaté stezce. V roce 1791 zde byl dostavěn Kostel sv. Anny, který byl spolu se dvěma kapličkami zbourán v roce 1965. Ve vsi býval také vyhlášený hotel Washington. Po odsunu převažujícího německého obyvatelstva v letech 1945-1946 a vzniku hraničního pásma se obec stala jednou z nejodlehlejších šumavských osad. Okolní vesnice totiž nebyly znovu osídleny a v této době došlo k jejich faktickému zániku.

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka