Pokoje

Chlum

Počet lůžek
1
2
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ano
Poschodí
1. patro

Pokoj Chlum se nachází v patře, vede sem venkovní dřevěné schodiště. Je tvořen jednou místností s manželskou postelí a dvěma jednolůžky. Možnost přistýlky pro 1 dospělého či umístění dětské postýlky. Má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou do klidného átria.

Osada Chlum, po které je pojmenován tento pokoj, se nacházela na soutoku Teplé a Studené Vltavy. Vesnice byla roztažená podél cesty z Volar do Horní Plané a v roce 1910 zahrnovala 65 stavení, ve kterých žilo celkem 478 obyvatel. Obec byla téměř celá německá a nesla také název „Humwald“. Farností patřila do Šenavy, dnešní obce Pěkná. V obci byl mlýn, ale zdejší obyvatelstvo se živilo především výrobou hraček, dýmek a dřevěného nářadí. V dubnu roku 1945 procházel Chlumem pochod smrti. Po druhé světové válce došlo k odsunu německé menšiny z Prachaticka, a tak byla i vesnice Chlum z velké části vysídlena. Dnes je obec Chlum osídlena částečně, asi polovina stavení patří chalupářům.

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka