Pokoje

Kamenná Hlava

Počet lůžek
1
1
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ano
Poschodí
přízemí

Pokoj Kamenná Hlava se nachází v přízemí. Tvoří ho předsíň a ložnice s manželskou postelí a dvěma jednolůžky. Má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou do zahrady.

Vesnice Kamenná Hlava, jejíž název pokoj č. 13 nese, byla založena v roce 1795 na jižním svahu Žlebského kopce. V té době byla místní částí jiné obce, Krásné Hory. Osada Kamenná Hlava sestávala z roztroušené zástavby dvorů s obdělávanými políčky podél cesty. Tato skupina chalup, někdy nazývána také jako samota, žila až do vysídlení německého obyvatelstva po druhé světové válce aktivním životem. Ve třicátých letech zde žilo okolo stovky obyvatel. V padesátých letech dvacátého století na místě vysídlené osady vzniklo hraniční pásmo, a tak sem již noví obyvatelé nepřišli. Opuštěné dvorce byly zlikvidovány a dnes zde nalezneme pouze zarostlé základy některých stavení a pamětní desku. Ta je umístěna na jednom z velkých žulových balvanů, které zde tvoří uskupení připomínající lidskou hlavu – odtud vznikl také název osady. Údolím pod zaniklou osadou dodnes prochází hranice mezi Českem a Bavorskem.

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka