Pokoje

Krásná Hora

Počet lůžek
1
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ne
Poschodí
přízemí

Pokoj Krásná Hora se nachází v přízemí. Tvoří ho předsíň a ložnice s manželskou postelí. Má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou do zahrady.

Pokoj nese název osady Krásná Hora, která byla založena v roce 1710 na svazích směrem k Bavorsku. Tehdy se dělila na tři části – Horní a Dolní Krásnou Horu a Spálenec. Usedlosti se nenacházely na jednom místě, avšak byly zde roztroušeny po stráních. Vesnicí procházela jedna hlavní cesta, která měla odbočky k jednotlivým stavením. Nad první chalupou Horní Krásné Hory dodnes stojí tajemné skalní návrší Kamenná Hlava, kde se kdysi nacházela osada se stejným názvem. V Krásné Hoře byla od roku 1823 putovní škola. V roce 1874 byla postavena stálá dřevěná škola a od roku 1891 zde byla škola kamenná. Děti ale i přesto školní docházku často zanedbávaly – na vině byla jejich pomoc v hospodářství v období zemědělských prací, a naopak v zimě často cestu do školy znemožňoval sníh. Obyvatelé Krásné Hory se věnovali lesnictví a také pěstování a zpracování lnu. V roce 1921 zde žilo 338 obyvatel v celkem 47 domech. V roce 1928 byl v Krásné Hoře odhalen pomník s pamětní deskou četnickému strážmistrovi a ruskému legionáři Jindřichu Vrabcovi, kterého při noční službě zasáhl v jednatřiceti letech blesk.

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka