Pokoje

Mlaka

Počet lůžek
2
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ne
Poschodí
přízemí

Pokoj Mlaka je útulný dvoulůžkový pokoj, nejmenší v celém penzionu. Nachází se v přízemí a je tvořen předsíňkou a ložnicí s dvěma oddělenými jednolůžky. Má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou do zahrady.

Pokoj dostal název po osadě Mlaka. Její název pochází ze staročeského slova „mlaka“ – močál, bažina, nebo z latinského „lacus“ – stojatá voda napájená přítoky. Německý název „Moorhäuser“ taktéž vyznačuje blízké mokřiny podél hraničního Mechového potoka. Obec se totiž nacházela na dnešním pěším hraničním přechodu Mlaka – Bischofsreut. Toto území bylo v minulosti obydlené a obdělávané. První stavení zde vzniklo v roce 1750 a postupně přibylo sedm dalších usedlostí. Domy byly postaveny podél cesty kopírující starou Zlatou stezku vedoucí z Prachatic do německého Pasova. Byla zde také malá kaplička, kde se místní lidé každodenně modlili. Po druhé světové válce došlo k vysídlení zdejšího německého obyvatelstva a za komunistického režimu zde bylo přísně střežené vojenské pásmo. Osada byla srovnána se zemí a znovu již nebyla osídlena. Cesta z někdejších Mlak přes Mechový potok vede do sousedního bavorského Bischofsreutu.

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka