Pokoje

Nové Údolí

Počet lůžek
1
3
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ano
Poschodí
1. patro

Pokoj Nové Údolí se nachází v patře, vede sem venkovní dřevěné schodiště.  Sestává ze dvou oddělených ložnic. V první ložnici se nacházejí dvě jednolůžka vedle sebe, ve vedlejší ložnici pak tři oddělená jednolůžka. Společná je koupelna se sprchovým koutem a WC. Okna obou ložnic vedou na silnici.

Pokoj je pojmenován po zaniklé vesnici Nové Údolí, která byla založena roku 1793. Jednalo se o dřevorubeckou, rychle rostoucí osadu, která již v roce 1840 byla větší než sousední Stožec. V roce 1910 došlo k dalšímu rozvoji vesnice, když tudy vedly koleje propojující město Volary s bavorskou Haidmühle. Bylo to období největšího rozkvětu osady, žilo zde 271 obyvatel v celkem 35 staveních. V obci se nacházela četnická stanice, finanční stráž, myslivna, obchod a také jednotřídní škola. Nad nádražím zde byl dokonce vystavěn Hotel Hochstein Hugo Smitky. Nesměla chybět hospoda – ve zdejším hostinci se mohli hosté dobře najíst a také levně přespat. Po roce 1948 bylo vlivem politických událostí přerušeno železniční spojení s Bavorskem a všechna stavení kromě jedné stodoly byla zbourána. V roce 1990 byl železniční provoz sice obnoven, již zde ale chybělo asi 15 km kolejí, a tak železnice dodnes končí právě v zastávce Nové Údolí a do Německa nepokračuje. Na původním náspu dnes funguje 105 m dlouhá nejkratší mezinárodní železniční dráha na světě na lidský pohon, v historických vagónech se nachází muzeum pošumavských železnic.

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka