Pokoje

Radvanovice

Počet lůžek
2
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ne
Poschodí
přízemí

Pokoj Radvanovice se nachází v přízemí a je bezbariérový. Je tvořen předsíňkou a ložnicí se dvěma vyvýšenými jednolůžky s polohovatelným roštem. Má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou do zahrady. Veškeré dispozice tohoto pokoje a také přístup do jídelny jsou uzpůsobeny pro hosty s tělesným postižením.

První zmínky o obci Radvanovice, po které je pokoj č. 10 pojmenován, pocházejí již z roku 1581. Vesnice byla tvořena staveními táhnoucími se podél cesty vedoucí do obce Dolní Cazov – severozápadně od dnešní obce Stožec, v blízkosti obce České Žleby. Údaje z dvacátých let dvacátého století dokládají, že obec Radvanovice v této době tvořilo 31 domů s téměř dvěma stovkami obyvatel. Osadu však postihl obdobný osud jako mnoho dalších vesnic v této oblasti. Zatímco do druhé světové války se zde žilo rušným životem, v padesátých letech bylo završeno vysídlování. Dnes je na místě zaniklé obce kamenný památník s daty vzniku a zániku vsi Radvanovice. Kromě toho zde narazíte na pozůstatky někdejších radvanovických stavení. Jméno obce se dodnes zachovává v názvu Radvanovického vrchu, pahorku, který se nachází východně od původní vesnice a dosahuje výšky 1012 m.n.m. V blízkosti zmiňovaného památníku dodnes stojí také 30 m vysoká Radvanovická lípa.

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka