Pokoje

Sněžná

Počet lůžek
1
1
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ne
Poschodí
1. patro

Pokoj Sněžná je nově zrekonstruovaný, nachází se v patře, vede sem vnitřní schodiště. Je tvořen předsíní a prostornou ložnicí s manželskou postelí a rozkládací pohovkou až pro dvě osoby. Pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou do klidného átria.

Pokoj je pojmenován stejně jako celý penzion po zaniklé vesnici Sněžná. Na rozvodí Vltavy a Blanice, mezi vrcholy Křemenné a Doupné hory, se rozprostíraly dvě osady – Horní a Dolní Sněžná. První zmínky o těchto vesnicích pocházejí již z poloviny sedmnáctého století. Osada Horní Sněžná byla v roce 1910 tvořena 30 domy se 146 obyvateli, byla zde škola a hostinec. Dolní Sněžná měla ve stejném roce dokonce 169 obyvatel žijících v 34 staveních. Po odsunu německého obyvatelstva již nebyly tyto vesnice znovu osídleny. Zajímavostí je, že do vesnice Horní Sněžná umístil Eduard Bass rodiště hlavních postav románu Cirkus Humberto. Ve filmovém zpracování ale Horní Sněžnou imitoval skanzen Veselý Kopec. 

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka