Pokoje

Stögerova Huť

Počet lůžek
1
2
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ano
Poschodí
1. patro

Pokoj Stögerova Huť se nachází v patře, vede sem venkovní dřevěné schodiště. Je tvořen jednou místnosti s manželskou postelí a dvěma jednolůžky. Možnost přistýlky pro 1 dospělého či umístění dětské postýlky. Má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou na silnici.

Tento pokoj je připomínkou staré šumavské osady Stögerova Huť. Ta se rozprostírá mezi Volary a Soumarským mostem a dnes náleží k městu Volary. V 16. století zde rodina Stögerova založila sklářskou huť, jejíž výrobky byly distribuovány do celého světa. Začátkem 19. století byla sklářská huť prodána, výroba zde byla zastavena a místo ní vznikly selské dvory. Ty byly až do 20. století vlastnictvím volarských měšťanů. Během času zde vznikly také další zemědělské usedlosti. Významným stavením byl hostinec – Hospoda U Jelena, kam rádi zavítali výletníci a povozníci. Stögerova Huť nikdy nebyla uzavřenou osadou, jednotlivá stavení byla vždy roztroušena na svazích mezi lesy. 

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka