Pokoje

Strážný

Počet lůžek
6
Manželská postel
Jednolůžková postel
Rozkladací pohovka
Detská postýlka
Ano
Poschodí
1. patro

Pokoj Strážný se nachází v patře, vede sem venkovní dřevěné schodiště. Je největší v celém penzionu, sestává z jedné velké místnosti s šesti jednolůžky. Možnost přistýlky pro 2 dospělé či umístění dětské postýlky. Má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Okna vedou do klidného átria a zahrady.

Obec Strážný, podle které je pokoj pojmenován, je dnes známá díky procházející česko-bavorské hranici. Dnešní městys byl však historickou osadou, která vznikla na Zlaté stezce v roce 1689 a dlouho nesla název „Kunžvart“. V 19. století zde žilo téměř 850 německých obyvatel, byla zde škola, pošta, ale také hotel a mlýn. Zdejší obyvatelé se zabývali výrobou dřevěných nástrojů pro domácnost. Obec se rychle rozrůstala a v roce 1833 tudy již procházela mezinárodní silnice z Prahy do Pasova. V důsledku druhé světové války odtud bylo vystěhováno německé obyvatelstvo a následně došlo k uzavření hraničního přechodu. Dnešní název „Strážný“ obec dostala až v 50. letech 20. století, a to podle vrchu, který stojí nedaleko obce. Původní název zůstal zřícenině hradu na východním úbočí hory Strážný. Dnes je Strážný typickou příhraniční obcí se základní občanskou vybaveností a více než 400 obyvateli.

Máte zájem o tenhle pokoj? Napište nám.

Prosím, berte na vědomí, že se jedná jen o informační formulář a nikoliv rezervaci. Pokud si chcete rezervovat termín, přejděte na rezervaci.

Pokoje - Poptávka