Pro rodiny

Pro rodiny

V penzionu máme i rodinné pokoje s oddělenými ložnicemi. Na požádání jsou k dispozici dětské postýlky pro ty nejmenší. V jídelně jsou samozřejmostí dětské jídelní židličky, ve společenské místnosti pak dětský koutek.

Venku je možné využít posezení s ohništěm nebo piknikových dek pro snídani v trávě. Děti si mohou hrát v uzavřeném venkovním atriu nebo na velké zahradě s pískovištěm. K zapůjčení jsou hračky na písek, autíčka i tříkolky.

V docházkové vzdálenosti od penzionu se nacházejí volně přístupná hřiště pro parkour, venkovní fitness či nové dětské hřiště u volarského bazénu. Dokonalým zpestřením pobytu ve staročeské šumavské roubence je unikátní zážitek v podobě jízdy s psím spřežením.

Náš penzion je ideálním místem pro podnikání výletu s dětmi. Ty nejmenší v kočárku povozíte na zbrusu nové cyklostezce, s těmi většími se vydejte do Pohádkové rezervace v Hořicích nebo na naučnou stezku k Soumarskému rašeliništi. Sportovní vyžití pro celou rodinu pak nabízí lanový park Libín.

Pokud byste zažili to pravé šumavské počasí, nezoufejte. V okolí našeho penzionu je také spousta možností, kam s dětmi vyrazit. Ve Volarech je k dispozici plavecký bazén, whirpool, dětský bazének se skluzavkou a vodním ježkem a nový saunový svět.  Za tradicí se vydejte do sklářského muzea v nedalekém městečku Lenora nebo do Muzea krajky v Prachaticích.