Pro skupiny a spolky

Pro skupiny a spolky

Penzion Sněžná je nejlepším výchozím bodem pro venkovní aktivity všeho druhu.

Cyklistika

Z Volar vede nová cyklostezka, která spojuje město se Soumarským mostem. Odkud mohou jet cyklisté směrem k vesnici Dobrá. Za ní se mohou napojit např. na tzv. Vltavskou magistrálu, která vede až k Lipenské přehradě. Úschovna jízdních kol je v penzionu pro naše hosty zdarma.

Turistika

Milovníci turistiky si ve Volarech přijdou na své. Vede tudy hned několik turistických tras, během nichž poznáte krásy Šumavy jak v létě, tak i v zimě. Pro zimní turistiku jsou oblíbené výlety na sněžnicích, v létě také nordic walking.

Lyžování

V zimním období vede přes Volary Bílá stopa, projekt pro běžecké lyžování po celé Šumavě. Sjezdové lyžování je možné hned v několika areálech poblíž Volar, např. Lyžařský areál České Žleby, Libín, Kubova Huť nebo Strážný. Doporučujeme návštěvu lyžařského areálu Mitterdorf, který se nachází za hranicí s Německem. Úschovna lyží je v penzionu pro naše hosty zdarma.

Zážitky

Za zážitky se vydejte do Lipna nad Vltavou či Frymburku, kde naleznete mnoho sportovního i adrenalinového vyžití. Doporučujeme také návštěvu Lanového parku Libín, bazénu a saunového světa ve Volarech či jízdu s psím spřežením. Dále vám můžeme zprostředkovat návštěvu šumavských mikropivovarů.