Sportovci a turisté

Objevujte kouzlo přírody z vrcholků šumavských hvozdů. Vyjeďte na ně na kole, vyjděte nebo vyběhnete. V okolí Volar najdete mnoho krásných turistických tras vhodných jak pro rodiny s dětmi, tak pro zdatnější sportovce. Užijte si vůni lesa, zvuky přírody a chuť čerstvě natrhaných hub. 

Poznávat na prachatickou větev Zlaté stezky můžete také na kole. Nerušenou vyjížďku si vychutnáte cestou na Menhiry nebo si výšlapem na vrch Kamenáč. A ve městě nakonec vyzkoušejte nový Pumptrack. V zimě, když se krajina promění v zasněženou pohádku, stačí namazat lyže a vyrazit do stopy. Běžkařské dráhy najdete na šumavských horách, v podhůřích i kotlinách. Nedaleko našeho penzionu se také nachází ski areál České Žleby nebo si zalyžujte na „ledovci v Bavorském lese“ Mitterdorf.

Sportovní vyžití v okolí

Letní turistika

Vodáci

Bílá stopa

Mitterdorf

Treky

Letní turistika

Volary se nacházejí v Národním parku Šumava.  V nejbližším okolí naleznete  stezky pro pěší, naučné stezky, zážitkové stezky, venkovní expozice a přírodně poznávací okruhy. Navštívit můžete Schwarzenberský plavební kanál, Boubínský prales, Medvědí stezku, Trojmezí, Soumarský most nebo rozsáhlý areál Lipno, kde si si na své přijdou nejen turisti, ale i milovníci kol, letních i zimních bruslí a adrenalinových zážitků

výlety volary
výlety šumava
turistika šumava

Vodácké trasy

Vltava v letním období je bezesporu nejnavštěvovanější řekou v Čechách. Sjíždění se proto stává sportovně-společenskou záležitostí. Na řece i v kempech se seznámíte s různými lidmi ze všech koutů Čech a Moravy. Na jezech budete předvádět své sportovní dovednosti, v hospůdkách a občerstveních pak o nich budete dlouze debatovat. Dovolená na vodě ve Vás zanechá silné zážitky.

Milovníkům osamělého romantického putování však doporučujeme jarní květnové nebo podzimní zářijové či říjnové putování. V tuto dobu na řece moc vodáků nepotkáte. Při podzimním zabarvení stromů a ranním oparu budete okouzleni přírodní scenérií.

vodáci šumava
vodácké trasy šumava
vodáci volary

Bílá stopa

Šumava nabízí ideální podmínky pro zimní turistiku na běžkách. Pozvolná stoupání a mírné sjezdy jsou charakteristická pro rozsáhlé Šumavské Pláně. Nadmořská výška se téměř stále pohybuje nad 1000 m, a proto jsou zde i sněhové podmínky po většinu zimy dostatečné. Trasy vedené podél plavebních kanálů jsou velmi zajímavé a vůbec ne náročné.

Na Šumavě je proznačena síť lyžařských tras o celkové délce 450 km (z toho 250 km v NP), rolbou se udržuje 320 km (v NP 200 km). Lyžařské trasy jsou udržovány od 15.12. do 31.3. podle sněhových podmínek.

bílá stopa volary
běžky volary
bílá stopa šumava

Mitterdorf

Poloha Volar je skvělá v tom, že zalyžovat si můžete jak na domácích šumavských kopcích, tak v nedalekém německém lyžařském středisku Mitterdorf, které je skvěle vybaveno a poskytuje milovníkům bílého sportu veškeré zázemí a komfort 21. století. Autem jste tam z Volar za 15 minut. Pohodlně si zde zalyžují i zkušení lyžaři, kteří si mohou na místních svazích vybrousit svůj styl. Své děti můžete svěřit do péče zkušených instruktorů, kteří mluví také česky.

lyžování šumava
lyžování šumava

Šumavský Everest

Zdolejte nejvyšší horu světa na šumavských kopcích. Skutečná výzva pro milovníky dobrodružství, soutěživé typy i celé rodiny. 8 vrcholů, kterými v součtu překonáte 8 848 m.n.m.! Za jak dlouho a v jakém časovém období všechny mety dosáhnete je jen na vás. Více informací se dozvíte na stránkách projektu.

šumavský everest
šumavský everest
šumavský everest
Deutsch / English